KURUMSAL

Şirketimiz, BEJ KAUÇUK PLASTİK KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş. öncelikle ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan ve ağırlıklı olarak yurtdışından ithal edilen kimyasal maddeleri karşılamak ve süreç içerisinde yüksek ihracat hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla  2009 yılında BURSA / NOSAB’da, endüstriyel kullanıma özgü kimyasallar ile sektöre üretici olarak giriş yapmıştır.

BEJ KİMYA; sektöre giriş yaptığı "BEJ" markasının bilinirliğini sağladıktan sonra, evsel ve endüstriyel temizlik ürünleri için ikinci markası olan "MAİSTER" i tescillemiştir.

Uzman personeli ile oluşturduğu donanımlı laboratuarlarında  yaptığı AR-GE çalışmaları ile, bir çok yeni ürünü pazara sunarak yerli üretim  ile ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır.

Teknolojik ekipmanlarla üretim yapan BEJ KİMYA, mevcut ürün portföyü haricinde ulusal ve uluslararası pazarda müşterinin talep veya sorununa yönelik özel AR-GE çalışmaları ile ihtiyaç duydukları ürünü üretmektedir.  

Endüstriyel kimyasallar alanında faaliyet gösteren Şirketimiz Bej Kimya, bugün, bacalı ve bacasız tüm kuruluşlar olmak üzere, sivil savunma, otomotiv, makine, tekstil, gıda, tarım ve hayvancılık gibi geniş bir alana yayılan sektörler için, profesyonel çözümler üretmektedir.

Üretimini yaptığımız ürünlerimizi,  kendi bünyemizde eğitimlerle yetiştirdiğimiz uzman satış kadrolarımızla tüm Türkiye’ de sanayicilerimizin kullanımına sunmakla birlikte, satışın başından, kullanımına kadar olan tüm süreçte gerekli desteği birebir sağlamaktayız.

Üretimlerimizin ekseninde insana yakışan ve çevreci anlayışımız yer almaktadır. Bu bakışımızın, iş ortağımız olarak gördüğümüz kullanıcılarımıza yansımasını sertifikalar ve donanımlı insan kaynaklarımız dahilinde sağlamaktayız.

Portföyümüzde yer alan ürünlerimiz ile, sanayinin her alanında, üretimden kullanıcıya giden yolda, yani üretim öncesi, üretim sırasında ve sonrasında oluşan endüstriyel kirlilikleri giderip bakımını güvenle yapmayı garanti etmekteyiz.

Bu doğrultuda akla gelebilecek her sektör ve kuruluşta kullandığımız ürünlerimizin grup başlıkları aşağıdaki gibidir;

  • ALKALİ TEKNİK  YAĞ VE KİR SÖKÜCÜLER
  • ASİDİK PAS SÖKÜCÜLER VE SİSTEM TEMİZLEYİCİLER
  • ENDÜSTRİYEL CİLT TEMİZLEYİCİLER VE HİJYEN ÜRÜNLERİ
  • ENDÜSTRİYEL GENEL TEMİZLİK VE BAKIM KİMYASALLARI
  • SOLVENTLER
  • SU ŞARTLANDIRMA KİMYASALLARI
  • KORUMA YAĞLARI
  • TEKNİK BAKIM VE KORUMA AEROSOLLERİ’ dir.

Özetle BEJ KİMYA olarak, 

Vizyonumuz;

Kurumsal ilkelerinden ve kârlılıktan ödün vermeden, Türkiye'deki ilk on kimya şirketi arasında olmaktır. 

Misyonumuz;

Kalite, güven ve samimiyet denilince akla gelen bir kuruluş olmaktır.